Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2016/2017


26-05-2017, Mistrzostwa Bytomia Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej., siatkówka, zasięg miejski
Jakub Kucgimnazjum III b2 miejsce
Wojciech Łukasiewiczgimnazjum II a2 miejsce
Patryk Starużykgimnazjum III d2 miejsce

19-04-2017, XVIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki JEŚLI POTRAFISZ, PCHAJ SIĘ NA AFISZ., muzyka, zasięg miejski
Natalia Kandzialiceum I Anagroda główna
Aleksandra Popczyńskagimnazjum II bwyróżnienie

06-04-2017, IV Turniej Siatkówki Dziewcząt, siatkówka, zasięg miejski
Klaudia Bartkowiakgimnazjum III d3 miejsce
Karolina Michalakgimnazjum II c3 miejsce
Wiktoria Modrzejewskagimnazjum III d3 miejsce
Julia Motykagimnazjum III d3 miejsce
Martyna Nastulagimnazjum I a3 miejsce
Emilia Polaszekgimnazjum I a3 miejsce
Natalia Sikoragimnazjum III b3 miejsce
Nicole Sygudagimnazjum III b3 miejsce
Karolina Szwajnochgimnazjum III a3 miejsce
Wiktoria Truśgimnazjum III d3 miejsce
Klaudia Wujcikgimnazjum III d3 miejsce

04-04-2017, Otwarte Mistrzostwa Bytomia Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu - 50m stylem klasycznym., pływanie, zasięg miejski
Dorota Łuckagimnazjum II c3 miejsce

04-04-2017, Otwarte Mistrzostwa Bytomia Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu Chłopców, pływanie, zasięg miejski
Patryk Starużykgimnazjum III d3 miejsce

20-03-2017, Mistrzostwa Bytomia w Piłce Siatkowej Dziewcząt, siatkówka, zasięg miejski
Klaudia Bartkowiakgimnazjum III d3 miejsce
Karolina Michalakgimnazjum II c3 miejsce
Wiktoria Modrzejewskagimnazjum III d3 miejsce
Julia Motykagimnazjum III d3 miejsce
Martyna Nastulagimnazjum I a3 miejsce
Emilia Polaszekgimnazjum I a3 miejsce
Natalia Sikoragimnazjum III b3 miejsce
Nicole Sygudagimnazjum III b3 miejsce
Karolina Szwajnochgimnazjum III a3 miejsce
Wiktoria Truśgimnazjum III d3 miejsce
Klaudia Wujcikgimnazjum III d3 miejsce

15-03-2017, V edycja Festiwalu Piosenki Literackiej, muzyka, zasięg rejonowy
Aleksandra Popczyńskagimnazjum II bnagroda główna

13-03-2017, Mistrzostwa Bytomia w Siatkówce, siatkówka, zasięg miejski
Bartosz Antczakliceum II A4 miejsce
Mateusz Baranliceum I A4 miejsce
Kacper Grądekliceum II A4 miejsce
Przemyslaw Imiołczykliceum II A4 miejsce
Kamil Markerliceum II A4 miejsce
Konrad Piątekliceum II A4 miejsce
Łukasz Płazaliceum I A4 miejsce
Dominik Stawarzliceum II A4 miejsce
Mateusz Stolarskiliceum II A4 miejsce

09-02-2017, SREBRNE SKRZYDŁA ANIOŁA, plastyka, zasięg wojewódzki
Magdalena Miemczykgimnazjum II bnagroda główna

09-02-2017, Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki - SREBRNE SKRZYDŁA ANIOŁA, literatura, zasięg wojewódzki
Klaudia Bartkowiakgimnazjum III dwyróżnienie
Wiktoria Modrzejewskagimnazjum III dwyróżnienie

27-01-2017, PODZIEL SIĘ OPŁATKIEM Z SENIORAMI NA KRESACH., akcja charytatywna, zasięg międzynarodowy
ZSO 5 podziękowanie za udział

12-01-2017, Finały Mistrzostw Bytomia Gimnazjów w Siatkówce Chłopców, siatkówka, zasięg miejski
Nikodem Garasimowiczgimnazjum III a3 miejsce
Jakub Goldergimnazjum III d3 miejsce
Łukasz Kasprzykgimnazjum I b3 miejsce
Patryk Kaszubagimnazjum III c3 miejsce
Kamil Kirszniokgimnazjum III a3 miejsce
Jakub Kucgimnazjum III b3 miejsce
Paweł Sommergimnazjum I d3 miejsce
Patryk Starużykgimnazjum III d3 miejsce

10-01-2017, Półfinały Mistrzostw Bytomia Gimnazjów w Siatkówce Chłopców, siatkówka, zasięg miejski
Nikodem Garasimowiczgimnazjum III aawans do 2 etapu
Jakub Goldergimnazjum III dawans do 2 etapu
Natan Kasprzakgimnazjum III bawans do 2 etapu
Patryk Kaszubagimnazjum III cawans do 2 etapu
Kamil Kirszniokgimnazjum III aawans do 2 etapu
Jakub Kucgimnazjum III bawans do 2 etapu
Paweł Sommergimnazjum I dawans do 2 etapu
Patryk Starużykgimnazjum III dawans do 2 etapu

02-01-2017, Olimpiada Przedmiotowa, język angielski, zasięg ogólnopolski
Mateusz Gniadzikgimnazjum I a7 miejsce
Jan Bolekgimnazjum I alaureat

31-12-2016, Konkurs czytelniczy CZYTANIE JEST COOL., literatura, zasięg szkolny
Bartosz Barańskigimnazjum I cwyróżnienie
Zuzanna Dryschgimnazjum II bwyróżnienie
Karolina Krasońgimnazjum II bwyróżnienie
Magdalena Miemczykgimnazjum II bwyróżnienie
Magdalena Szeligowskagimnazjum II bwyróżnienie

15-12-2016, Projekt HIV/AIDS - JESTEM ŚWIADOMY, NIE RYZYKUJĘ., interdyscyplinarna, zasięg miejski
VIII LO udział

15-12-2016, Mistrzostwa Bytomia Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołwym Dziewcząt., tenis stołowy, zasięg miejski
Martyna Nastulagimnazjum I a1 miejsce
Julia Suchanowskagimnazjum I a1 miejsce

14-12-2016, Ogólnopolski Konkurs na projekt świąteczno-noworocznej kartki pocztowej z motywem bałtyckiego morświna., plastyka, zasięg ogólnopolski
Paulina Wybraniecgimnazjum III a1 miejsce
Sonia Wierzejskagimnazjum II a2 miejsce

09-12-2016, Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus Sesja Jesienna, historia, zasięg ogólnopolski
Wojciech Bamberskigimnazjum III audział
Dominika Białońgimnazjum III audział
Patryk Gondekgimnazjum II dudział
Denis Wlazłogimnazjum III cudział

09-12-2016, Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus Sesja Jesienna, chemia, zasięg ogólnopolski
Weronika Stachnowskagimnazjum I audział

08-11-2016, Międzyszkolny Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI., konkurs umiejętności, zasięg miejski
Nikola Kapuścińskaliceum I A2 miejsce
Aleksandra Popczyńskagimnazjum II b2 miejsce
Michał Matulagimnazjum III duczestnictwo
Wiktoria Truśgimnazjum III duczestnictwo
Klaudia Wujcikgimnazjum III duczestnictwo

06-11-2016, Ogólnopolski Turniej Tańca GWIAZDA 2016, konkurs umiejętności, zasięg ogólnopolski
Michał Matulagimnazjum III d3 miejsce

23-09-2016, Konkurs na spot filmowy w ramach kampanii społecznej WYLOGUJ SIĘ I RÓB TO, CO KOCHASZ!, program społeczny, zasięg miejski
Klaudia Bartkowiakgimnazjum III d2 miejsce
Wiktoria Czesakgimnazjum III d2 miejsce
Nikola Kapuścińskaliceum I A2 miejsce
Wiktoria Modrzejewskagimnazjum III d2 miejsce
Milena Nowakliceum I A2 miejsce
Adrian Płuskaliceum II A2 miejsce
Natalia Stępieńliceum I A2 miejsce

01-09-2016, Nagroda prezydenta Bytomia za wybitne osiągnięcia naukowe., wyniki w nauce, zasięg miejski
Dominika Białońgimnazjum III alaureat
Kasjan Muchagimnazjum III alaureat

01-09-2016, Stypendium Rady Ministrów., wyniki w nauce, zasięg ogólnopolski
Karolina Celejliceum II Alaureat

Wydawca
Dyrektor ZSO nr 5 w Bytomiu
Alfred Kijowski
Opiekun serwisu
Jolanta Bednorz
Stałe tematyczne zespoły redakcyjne
Bytomskie Koło Terenowe PTG

Justyna Przepadło
Marta Guja
Karina Dyba
Monika Maruszczyk
Szkolne Koło PCK
Justyna Przepadło
Justyna Janicka
Monika Maruszczyk
Marta Guja
Szkolne Koło LOP
Karina Dyba
Osiągnięcia
Krystyna Marusiak
Biblioteka
Justyna Janicka
Monika Maruszczyk
Samorząd Uczniowski Gimnazjum
Marta Guja
Anna Mrozek
Samorząd Uczniowski Liceum
Anna Okwiecińska
Joanna Sitek
Zespół redakcyjny bieżącego roku szkolnego
Teksty
Jolanta Bednorz
Joachim Bednorz
Anna Meiser
Zdjęcia
Archiwum UM w Bytomiu
Archiwum ZSO 5 w Bytomiu