Świąteczne spotkanie Katowickiego Oddziału PTG


W dniu 14 grudnia 2011 r.  w Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbyło się świąteczne spotkanie członków i sympatyków Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego. W spotkaniu -jako reprezentantka PTG Bytom i ZSO Nr 5 w Bytomiu- wzięła udział Justyna Przepadło. Miłemu świątecznemu nastrojowi towarzyszyła atmosfera planowania działań w kolejnym roku... Nasza szkoła podejmie szeroką współpracę z organizacjami o zasięgu krajowym, a nawet światowym...przekonacie się sami...
A tymczasem...

Drodzy Członkowie i Sympatycy Polskiego Towarzystwa Geograficznego

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia prosimy przyjąć najlepsze życzenia: zdrowia, radości i ciepłej, rodzinnej atmosfery oraz wiele szczęścia w Nowym Roku, spełnienia marzeń i realizacji wszystkich planów

 Zarząd Oddziału Katowickiego PTG

Wykłady w Wydziale Nauk o Ziemi UŚ

27 października 2011 r. uczniowie klasy II A, II B i III A naszego liceum kolejny już raz uczestniczyli w wykładach w Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

Wykłady prowadzone były przez pracowników naukowych WNoZ UŚ - dra Wojciecha Krawczyńskiego "Czas geologiczny" oraz dra Andrzeja Boczarowskiego "Wyprawa do wnętrza Ziemi".

Wyjazd edukacyjny zorganizowały p. Joanna Sitek, p. Monika Maruszczyk i p. Justyna Przepadło.

VI rocznica działalności Bytomskiego Koła PTG

W dniu 3 października 2011 r. odbyło się spotkanie związane z VI rocznicą działalności Bytomskiego Koła Terenowego Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Spotkaniu towarzyszyła prelekcja mgr Elżbiety Markowiak (członkini Zarządu Oddziału Katowickiego PTG) "Zapraszam do Grecji". W uroczystości wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz Zespołu Szkół Administracyjno-Socjalnych w Bytomiu oraz Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu.
Geograficzne świętowanie przygotowały mgr Marta Guja, mgr Małgorzata Bosek oraz mgr Justyna Przepadło, a także uczniowie klasy II B LO, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.
Dzięki technicznemu wsparciu Bartosza Noculaka uruchomiona została strona Bytomskiego PTG, którą znajdziecie na Facebooku jako "PTG Bytom Oddział Terenowy".

Konkursy "Ochrona ssaków bałtyckich"

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Bytomiu, WWF Polska, Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu oraz Katowicki Oddział Polskiego Towarzystwa Geograficznego zapraszają uczniów i nauczycieli do udziału w miejskiej edycji konkursu wiedzy (gimnazja) i konkursu plastycznego (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) pn. "Ochrona ssaków bałtyckich".
 
Wydawca
Dyrektor ZSO nr 5 w Bytomiu
Alfred Kijowski
Opiekun serwisu
Jolanta Bednorz
Stałe tematyczne zespoły redakcyjne
Bytomskie Koło Terenowe PTG

Justyna Przepadło
Marta Guja
Karina Dyba
Monika Maruszczyk
Szkolne Koło PCK
Justyna Przepadło
Justyna Janicka
Monika Maruszczyk
Marta Guja
Szkolne Koło LOP
Karina Dyba
Osiągnięcia
Krystyna Marusiak
Biblioteka
Justyna Janicka
Monika Maruszczyk
Samorząd Uczniowski Gimnazjum
Marta Guja
Anna Mrozek
Samorząd Uczniowski Liceum
Anna Okwiecińska
Joanna Sitek
Zespół redakcyjny bieżącego roku szkolnego
Teksty
Jolanta Bednorz
Joachim Bednorz
Anna Meiser
Zdjęcia
Archiwum UM w Bytomiu
Archiwum ZSO 5 w Bytomiu