Kilometry dobra dla Domu Nadziei

{phocagallery view=category|categoryid=11|limitstart=0|limitcount=1|type=1}Nasza szkoła ponownie włączyła się w akcję charytatywną „Kilometry Dobra”. I tym razem nasze działania wspierają bytomski Dom Nadziei. Celem jest zebranie funduszy na remont podwórka, budowę siłowni i boiska do koszykówki.

Fundacja „Dom Nadziei” jest organizacją pożytku publicznego, która od 1995 roku prowadzi jedyny na Górnym Śląsku stacjonarny i całodobowy ośrodek leczenia uzależnień dla dzieci i młodzieży w wieku od 14 do 21 lat. Pomaga nie tylko osobom uzależnionym, ale również ich rodzinom. W codziennych działaniach kieruje się wartościami chrześcijańskimi.

Podstawą działania organizacji jest wolność i godność człowieka. Osoby działające w „Domu Nadziei” przywracają nadzieję młodzieży oraz ich rodzinom. W każdej chwili służą pomocną dłonią, będąc do dyspozycji każdego, kto potrzebuje pomocy.

Jednym z działań promujących tę szlachetną akcję, a podjętych przez opiekunki Szkolnego Koła PCK - Monikę Maruszczyk i Justynę Przepadło oraz uczennice klas gimnazjalnych: IIIa, IIIf i Ia, była promocja zdrowego stylu życia i przygotowanie dla społeczności szkolnej zdrowych i pysznych kanapek.

Dziękujemy wszystkim „głodomorom”, którzy przyczynili się do zebrania funduszy dla „Domu Nadziei”.

Więcej informacji o akcji charytatywnej i działalności „Domu Nadziei” można odnaleźć na stronach kilometrydobra.pl/kilometrydobra.pl/domnadziei/ i domnadziei.pl/.

Zawsze warto być człowiekiem...

{phocagallery view=category|categoryid=11|limitstart=0|limitcount=1|type=1}

Opiekunki Szkolnego Koła PCK serdecznie dziękują uczennicom Beacie Gwóźdź z klasy III d i Agnieszce Masik z klasy III c za uratowanie kociego istnienia. Dziewczęta przez kilka dni próbowały pomóc poranionemu kotu błąkającemu się w pobliżu osiedla domków jednorodzinnych niedaleko naszej szkoły.

W końcu się udało! Beata i Agnieszka dotarły z kocią znajdą do weterynarza, który zajął się fachowo obrażeniami. Kot znalazł swój nowy dom u Agnieszki.

Dziękujemy Beacie i Agnieszce za wspaniałą postawę!!!

Cichy Kąt - podziękowanie

{phocagallery view=category|categoryid=11|limitstart=0|limitcount=1|type=1}{phocagallery view=category|categoryid=18|limitstart=4|limitcount=1|type=1}Dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, którzy wsparli trzecią odsłonę akcji charytatywnej na rzecz tarnogórskiego schroniska "Chichy Kąt" oraz Bytomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami reprezentowanego przez Panią Aleksandrę Babecką. To dzięki Państwa zaangażowaniu i pomocy zwierzęta będące pod opieką obu instytucji będą miały wygodne kołderki, posłania oraz smaczną karmę!!!

Pamiętajcie! Akcja trwa nadal. Jeśli chcecie pomóc potrzebującym zwierzętom, możecie przynosić do p. Maruszczyk, do p. Przepadło lub do sekretariatu szkoły karmę, środki czystości, koce, ręczniki, obroże, smycze, miski.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom!!!

Etap okręgowy Eskulapiady

{phocagallery view=category|categoryid=107|limitstart=4|limitcount=1|type=2}Uczennica Klaudia Krzyżańska z klasy IIIf gimnazjum reprezentowała naszą szkołę i miasto w okręgowym etapie XXIII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia (tzw. "Eskulapiadzie"). Konkurs odbył się 23 marca 2015 r. w Śląskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Katowicach.

Klaudia Krzyżańska znalazła się w elitarnym gronie 16 najlepszych uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego w naszym województwie. Do podium zabrakło zaledwie kilku punktów. Należy podkreślić, że akcja profilaktyczna przygotowana przez naszą uczennicę była jedną z najwyżej ocenionych przez fachowe jury.

Opiekunki Szkolnego Koła PCK - Monika Maruszczyk i Justyna Przepadło - dziękują Klaudii Krzyżańskiej za udział w Eskulapiadzie oraz wielki wysiłek włożony w przygotowanie się do rozgrywek szkolnych, rejonowych i okręgowych.

"Cichy Kąt" dla zwierząt

{phocagallery view=category|categoryid=11|limitstart=0|limitcount=1|type=1}{phocagallery view=category|categoryid=18|limitstart=4|limitcount=1|type=1}Rusza trzecia odsłona całorocznej akcji dobroczynnej dla zwierząt ze schroniska "Cichy Kąt" i Bytomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Zapraszamy wszystkich nieobojętnych do pomocy! Prosimy o przynoszenie karmy dla psów i kotów, obroży, smyczy, koców, ręczników (nie muszą być nowe!), środków czystości, zabawek i i smakołyków dla zwierząt. Dary prosimy przynosić do pani Maruszczyk (105C), do pani Przepadło (3A) lub do sekretariatu szkoły do 31 marca.

Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!