Działania profilaktyczne PPIS w Bytomiu

W związku z działaniami prowadzonymi w ramach profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych oraz konsekwencji nieodpowiedzialnego korzystania z promieniowania UV, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu zwrócił się z prośbą o zamieszczenie materiałów edukacyjnych na naszej stronie internetowej.

Z treścią tych materiałów można się zapoznać tutaj.

Myślę i działam bezpiecznie

12 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs "Myślę i działam bezpiecznie" Wzięło w nim udział 15 gimnazjalistów. Konkurs w ramach Tygodnia Profilaktyki zorganizowały opiekunki Szkolnego Koła PCK- Monika Maruszczyk i Justyna Przepadło.

Oto zwycięzcy konkursu:

1 miejsce Magdalena Banysz, klasa 2f

2 miejsce Agnieszka Pomian, klasa 3f

3 miejsce ex equo Angelika Szarzyńska, klasa 2a, Angelika Jakimczuk, klasa 3c, Agnieszka Dulka, klasa 1e, Daria Michalik, klasa 1b

Kilometry dobra

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum oraz Szkolnego Koła PCK zwracają się do społeczności szkolnej o wsparcie akcji "Kilometry Dobra". Prosimy o wrzucanie do puszek umieszczonych w salach lekcyjnych monet (najlepiej o nominale 1 zł). Z zebranych pieniędzy zostanie ułożony sznur monet tak, aby pobić Rekord Guinnessa. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Fundacji „Dom Nadziei”.

Fundacja „Dom Nadziei” jest organizacją pozarządową, która od 19 lat pomaga dzieciom i młodzieży uzależnionej w rozwiązywaniu ich problemów. Podstawą działalności jest wolność i godność człowieka. Fundacja przywraca nadzieję młodzieży oraz ich rodzinom. W każdej chwili służy pomocną dłonią, będąc do dyspozycji każdego, kto potrzebuje pomocy.

Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć tu http://www.kilometrydobra.pl/ oraz http://www.kilometrydobra.pl/domnadziei/ i http://www.domnadziei.pl/kilometry-dobra.html

Podziękowanie za udział w XIV akcji "Góra grosza"

Opiekunki Szkolnego Koła PCK i Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum informują, że Gimnazjum nr 14 w Bytomiu otrzymało podziękowania od pana Tomasza Polkowskiego - prezesa Towarzystwa "Nasz Dom" za udział w akcji "Góra Grosza.

Podsumowanie XIV akcji "Góra grosza"

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 14 w Bytomiu oraz opiekunowie Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża informują, że w akcji "Góra Grosza" uzbierano 97 zł i 29 gr. Wszystkim uczniom i pracownikom Szkoły, którzy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji wspierającej Towarzystwo Nasz Dom - serdecznie dziękujemy.

Przypominamy wszystkim, że trwa akcja zbierania plastikowych korków i nakrętek dla Dominiki, mieszkanki Miechowic, która cierpi na na obustronne porażenie kurczowe oraz wadę rozwojową ośrodkowego układu nerwowego. Dochód ze sprzedaży korków, które uzbieramy, mama Dominiki przeznaczy na kosztowną rehabilitację.

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy III d - Marzena Bejger - otrzymała wyróżnienie w Konkursie Plastycznym "Ryzykowne zachowanie HIV i AIDS" zorganizowanym przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bytomiu oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu. Uczennica odebrała wyróżnienie 3 grudnia 2013 roku podczas konferencji poświęconej profilaktyce HIV/AIDS, która odbyła się w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu.