Podziękowanie za wsparcie rehabilitacji Dominiki

Szkolne Koło PCK dziękuje wszystkim, którzy przynosili w czasie roku szkolnego plastikowe korki i nakrętki, aby wspomóc rehabilitację Dominiki. Jednocześnie przypominamy, że we wrześniu nasza akcja będzie wznowiona, więc zachęcamy do zbierania korków podczas wakacji.

Myślę i działam bezpiecznie

29 maja 2013 r. odbył się szkolny konkurs "Myślę i działam bezpiecznie" zorganizowany przez Szkolne Koło PCK. W rozgrywkach wzięło udział 37 uczniów klas trzecich gimnazjum. Zwyciężyła Karolina Tajchman z klasy III d, drugie miejsce zajął Paweł Roman z klasy III a. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Piotr Rasała z klasy III b oraz Aleksandra Malinowska i Przemysław Słota z klasy III a. Serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom dziękujemy za udział.

Nie bądźmy obojętni

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Pracownicy Szkoły! Nie bądźcie obojętni! Prosimy o wsparcie akcji charytatywnej Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK). Kolejny raz prowadzimy zbiórkę żywności, słodyczy i odzieży dla dzieci i osób ubogich z terenu naszego miasta. Dary pochodzące od społeczności szkolnej zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych prezentów.

Akcję koordynują opiekunki SK PCK p. J. Przepadło (sala 3 A), p. M. Maruszczyk (sala 105 C) oraz p. J. Janicka (biblioteka). Zbiórka trwa do 25 marca 2013 r. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy :):):)

Wiosna w naszych sercach

Rada Młodzieżowa Gimnazjum zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji charytatywnej "Wiosna w naszych sercach". Celem akcji jest zebranie artykułów szkolnych, papierniczych, piśmienniczych oraz materiałów edukacyjnych dla uczących się na Kresach polskich dzieci i młodzieży.

Zbiórka trwa do 5 kwietnia 2013 r. Wszystkie artykuły należy składać u opiekunów rady młodzieżowej gimnazjum.

Góra Grosza

Informujemy społeczność szkolną, że w ramach XIII Akcji "Góra Grosza" zebrano 184,84 PLN. Wszystkim wolontariuszom dziękują opiekunowie Szkolnego Koła PCK oraz Samorządu Uczniowskiego.

Choinka pełna nadziei

Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża zwraca się do Społeczności Szkolnej o wsparcie akcji „Choinka pełna nadziei”.

Tym razem pomagamy Fundacji „Dom Nadziei”, która prowadzi ośrodek leczenia uzależnień dla dzieci i młodzieży w wieku od 14 do 21 lat, ośrodek odwykowy oraz poradnię, inaczej mówiąc ośrodek terapii uzależnień. Fundacja pomaga osobom, które tej pomocy potrzebują - nie tylko samym uzależnionym, którzy przestali panować nad swoim życiem, ale także ich rodzinom i bliskim. W codziennych działaniach „Dom Nadziei” kieruje się wartościami chrześcijańskimi, a u podstaw działalności leży poszanowanie wolności człowieka.

Budynek w którym mieści się Katolicki Ośrodek „Domu Nadziei” to ponad stuletnia budowla, którą Fundacja nabyła w 1995 roku od Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek. Budynek jest już bardzo zniszczony i wymaga ciągłych, drogich i nieopłacalnych prac remontowych. Zarząd Fundacji podjął decyzję o wybudowaniu nowego budynku ośrodka. Na ten cel potrzeba około 3 mln złotych. nam się zebrać około 600 tysięcy złotych – również dzięki pomocy śląskich szkół.

Każdy uczeń i pracownik Naszej Szkoły również może wesprzeć fundację. Proponujemy zakup bombek – cegiełek, których koszt wynosi 5 zł. Bombki można kupować indywidualnie lub klasowo. Serdecznie prosimy wszystkich o wsparcie tej akcji i wszystkim darczyńcom dziękujemy.