Podziękowania za wsparcie akcji SK PCK

Opiekunki Szkolnego Koła PCK dziękują wszystkim wolontariuszom, którzy zechcieli wesprzeć akcje charytatywne koordynowane przez koło - wielkanocną zbiórkę żywności i zabawek dla najuboższych mieszkańców naszego miasta oraz zbiórkę artykułów piśmienniczych dla dzieci afgańskich i kartek świątecznych dla żołnierzy pełniących służbę w misji w Afganistanie.

Szczególne podziękowania kierujemy do prof. Gabrieli Kiełbickiej, Krystyny Marusiak, Ireny Stich oraz nauczycieli polonistów za pomoc organizacyjną.

Świąteczna zbiórka żywności i zabawek

Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża zwraca się do społeczności szkolnej z prośbą o wsparcie kolejnej akcji charytatywnej - organizujemy zbiórkę żywności oraz zabawek, które zostaną przekazane dzieciom i osobom najbardziej potrzebującym z terenu naszego miasta w formie świątecznych prezentów.

Prosimy, aby zabawki były w dobrym stanie, a żywność miała długi termin ważności. Akcję koordynują opiekunki SK PCK p. J. Przepadło (sala 3 A), p. M. Maruszczyk (sala 105 C) oraz p. J. Janicka (biblioteka).

Zbiórka trwa do 23 marca 2012 r. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy! Zobacz plakat

Podziękowanie Szkolnego Koła PCK

Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz pracownikom szkoły, którzy włączyli się do akcji charytatywnej  "Mikołajki oraz Czerwonokrzyska Gwiazdka PCK".
Zebrane przez nas dary zostaną przekazane 21 grudnia Zarządowi Rejonowemu PCK w Bytomiu przy ul. Moniuszki 13.

Opiekunowie SK PCK dziękują szczególnie uczniom liceum i gimnazjum, którzy pomagali w zorganizowaniu akcji na terenie szkoły.

Komunikat Szkolnego Koła PCK

Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża zwraca się do Szkolnej Społeczności z prośbą o wsparcie kolejnej akcji charytatywnej. Jej celem jest zebranie dużej ilości plastikowych korków, które pomogą osobie niepełnosprawnej wybudować podjazd do domu. Korki prosimy przynosić do p. Janickiej, p. Maruszczyk i p. Przepadło.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji. Pamiętaj! I Ty możesz komuś pomóc.

Zbiórka zabawek i ubrań

Na terenie szkoły PCK organizuje zbiórkę zabawek, słodyczy oraz ubrań. Prosimy, aby zabawki i ubrania były w dobrym stanie, a słodycze miały długi termin ważności. Rzeczy prosimy przynosić na zaplecze do Pani Profesor Justyny Przepadło (sala 3A). Zebrane dary zostaną przekazane dzieciom i osobom ubogim z terenu miasta w formie świątecznych prezentów. Zbiórka trwa od 21.11.2011 r. do 16.12.2011