Fabryka dobra

Sekretariat szkoły, opiekunki Szkolnego Koła PCK oraz wolontariusze z grupy "Fabryka Dobra" zapraszają wszystkich chętnych do wsparcia akcji pomocowej dla zwierząt ze schroniska "Cichy Kąt" oraz bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym Zwierzętom "Zwierzęcy Raj".

Szczególnie potrzebna jest mokra karma dla kotów dokarmianych przez wolontariuszy. Ponadto można przynosić zbędne koce, ręczniki, środki czystości, smycze, obroże, a także karmę suchą dla psów i kotów. Wszystkie dary dla czworonogów można przynosić do sali 3 A lub do sekretariatu szkoły. Koordynatorem akcji ze strony uczniów jest Adrian Płuska z klasy I A LO.

Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Dziekujemy za pomoc dla Seraphine

Nasza szkoła i parafia Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach włączyły się w pomoc mieszkance afrykańskiej Rwandy - Seraphine. 6 grudnia 2015 r. w kościele Bożego Ciała odbył się kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony zostanie na edukację Seraphine. Podobna akcja odbyła się w szkole 11 grudnia.

Przypomnijmy, że nauka jest w Rwandzie luksusem, a mimo to Seraphine chce zostać dyplomowaną pielęgniarką, by móc nieść pomoc mieszkańcom regionu, z którego pochodzi.

Informacje o Seraphine można znaleźć na stronie Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl.

• DSC06988

Każdy, kto chciałby wesprzeć naszą akcję, będzie mógł to uczynić jeszcze 21 grudnia 2015 r. przed spotkaniem świątecznym pracowników szkoły.

Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tej akcji, a w szczególności - ks. Marcinowi Pasiowi jako współorganizatorowi, Pani Krystynie Marusiak oraz uczniom z grupy wolontariuszy "Fabryka Dobra" - Karolinie Celej, Magdalenie Chmarze, Klaudii Krzyżańskiej, Agnieszce Masik, Natalii Ozga, Adrianowi Płuska oraz Paulinie Urbiś, opiekunki SK PCK serdecznie dziękują.

Kiermasz świąteczny dla Seraphine

Nasza szkoła i parafia Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach włączyły się w pomoc mieszkance afrykańskiej Rwandy - Seraphine. Nauka i wykształcenie są tam luksusem (zdjęcia). Mimo wszystko Seraphine pragnie studiować pielęgniarstwo i nieść pomoc tamtejszej ludności.

Informacje o Seraphine można znaleźć na stronie Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej.

W najbliższą niedzielę, 6 grudnia, w kościele Bożego Ciała odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony zostanie na edukację Seraphine. Każdy z nas może wspomóc ten szlachetny cel, zapraszamy.

• DSC06988
  • Rwanda1
  • Rwanda2
  • Rwanda3
  • Rwanda4
  • Rwanda5
  • losiu

Zbiórka darów na rzecz zwierząt

Kolejny raz z inicjatywy uczniów naszej szkoły zorganizowana została zbiórka charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt, psów i kotów żyjących i leczonych w domach tymczasowych oraz kotów ulicznych.

Jak widać na zdjęciach - zebraliśmy sporo karmy dla psów i kotów, środków czystości, a także materiałów mogących posłużyć jako posłania dla zwierząt. Dary trafiły do schroniska "Cichy Kąt" w Tarnowskich Górach oraz do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Bytomiu.

Naszym gościem była wolontariuszka, pani Aleksandra Babecka, która opowiedziała uczniom o zwierzęcych cierpieniach i potrzebach. Prelekcję multimedialną przygotowali uczniowie klasy I A LO - Adrian Płuska, Agnieszka Masik, Klaudia Krzyżańska, Karolina Celej i Natalia Ozga.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wsparli nasze działania, serdecznie dziękujemy. Jednocześnie informujemy, że akcja jest kontynuowana. Dlatego nadal prosimy o przynoszenie do sali 3A lub do sekretariatu szkoły karmy dla kotów i psów, środków czystości i innych materiałów, które mogą przydać się w utrzymaniu leczonych czworonogów.

Za każdą pomoc bardzo dziękujemy!

Szkolny etap Eskulapiady

Uczniowie klas III gimnazjum oraz uczniowie klasy I liceum przystąpili do szkolnego etapu "Eskulapiady". Jest to już XXIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

"Eskulapiada" to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć.Konkurs składa się z czterech etapów: szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego. Na każdym etapie zmagań uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący promocji zdrowia, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. Oprócz wiedzy teoretycznej, konkurs obejmuje również sprawdzenie praktycznych umiejętności dotyczących przeprowadzenia akcji promującej zdrowie w środowisku lokalnym uczestników.

W etapie rejonowym, jako zwyciężczynie rozgrywek szkolnych, nasze gimnazjum będą reprezentowały Klaudia Ciongwa z klasy III e oraz Agata Piecha z klasy III B, a liceum - Klaudia Krzyżańska i Joanna Janeczek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Góra Grosza 2015

Akcję "Góra Grosza" zna zapewne każdy. Polega ona na zbieraniu drobnych monet, które zostaną przekazane jako pomoc dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Co roku w zbiórce biorą udział szkoły i przedszkola z całej Polski. Naszej szkoły oczywiście i w tym roku nie może zabraknąć wśród wolontariuszy.

Właśnie rusza zbiórka grosików w ZSO nr 5! Uczniowie z pewnością chętnie wezmą w niej udział. Uzbierajmy górę grosza! Akcja w naszej szkole trwa do 22 grudnia. Więcej informacji można odnaleźć tutaj.

• GoraGrosza