• Koła zainteresowań

• Gryfno Godka w Piekarach Śląskich

20.05.2019

Piekary Śląskie 8.05.2019 r. Dziś był dzień wyjątkowy i bardzo ważny dla naszej klasy. Po raz pierwszy w krótkiej, wspólnej historii wzięliśmy udział w ważnym dla naszego regionu konkursie Gryfnej Godki w Piekarach Śląskich. Naszą klasę i zarazem szkołę reprezentowała silna grupa w składzie: Kamila, Nadia O., Nadia C., Zuzia, Kacper, Stasiu i Adaś. Zaprezentowali się oni w wierszach Jana Brzechwy w przekładzie na język śląski autorstwa pana Marka Szkołtyska. Mimo ogromnej tremy i przejęciu nasi koledzy świetnie sobie poradzili. Mocno wszyscy trzymaliśmy za nich kciuki. I niezależnie od werdyktu jury – dla nas cała siódemka jest wygrana. W przygotowaniach do tej imprezy naszym kolegom pomagali: mgr Mirosława Bryk oraz Kochani Rodzice. Ogromnie im gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni!

• Matematyczne sukcesy naszych gimnazjalistów

14.05.2019

Uczniowie Kennedy'ego brali udział w kilku konkursach matematycznych. W niektórych rywalizowali z uczniami z sąsiednich miast - było to Miejski Konkurs Matematyczny "Strzał w X LO". Tutaj Miłosz Glanc z klasy 3A zdobył 12 miejsce.

Dwa kolejne konkursy, to Międzynarodowy Kangur Matematyczny oraz Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki Olimpus - sesja wiosenna. A oto wyniki.

• Witaj Maj, Trzeci Maj!

05.05.2019

Witaj majowa jutrzenko,

Świeć naszej polskiej krainie,

Uczcimy ciebie piosenką,

Która w całej Polsce słynie.

Ref.

Witaj maj, trzeci maj,

U Polaków błogi raj (bis).

W takim klimacie na zaproszenie Prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza delegacja Kennedy'ego świętowała 228. rocnicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 98. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego.

• PTG
        • Albert Einstein
        • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
        • William Shakespear
        • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
        • Carl Rogers