• Koła zainteresowań

• VIII LO na Targach Edukacyjnych...

21.03.2019

Jak co roku, na Skarpie w Bytomiu - Szombierkach, odbyły się targi Edukacyjne skierowane do ostatniego rocznika gimnazjalistów oraz pierwszego rocznika ósmoklasistów. Ze swoją ofertą jak zwykle zaprezentowało się również VIII Liceum Ogólnokształcące.

Nasi licealiści pod kierunkiem pani Krystyny Marusiak oraz pani Sylwii Leszczyńskiej promowali VIII Liceum Ogólnokształcące wśród bytomskiej młodzieży, która bardzo licznie przybyła na targi.

• Udany Dzień Kobiet klasy 3c

20.03.2019

Siódmego marca br. nasza klasa 3c „pod dowództwem” wychowawczyni Pani Anny Mrozek i niezastąpionej Pani Justyny Janickiej wybrała się do bytomskiego Cinema City na seans filmowy „Green Book”. Początek filmu, nagrodzonego wieloma nagrodami, nie zapowiadał się zbyt ciekawie, jednak dalsze losy bohaterów bardzo nas zaciekawiły, przyciągnęły naszą uwagę. Po wyjściu z sali kinowej wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że warto było obejrzeć ten film.

• Szkolny Dzień Języka Ojczystego

11.03.2019

6 marca 2019 roku w naszej szkole miało swój finał wielkie szkolne święto języka polskiego. To jest nasz język ojczysty, o który dbamy na co dzień, a któremu teraz poświęciliśmy mnóstwo uwagi. Wszystkie klasy wzięły chętnie udział w aż trzech językowych konkursach: „Drzwi ortograficzne” (tu chodziło o przypomnienie sobie zasad ortografii i przystrojenie drzwi swojej i nie tylko swojej sali lekcyjnej napisami, ilustracjami, plakatami, na których znalazły się trudne ortograficznie słowa używane w języku polskim), „Mistrz wymowy” (konkurs dla odważnych reprezentantów klas, którzy na szkolnej scenie odczytywali łamańce językowe takie jak: Rozrewolweryzowany rewolwerowiec z rozrewolweryzowanym rewolwerem rozrewolweryzował rewolwer rozrewolweryzowanego rewolwerowca). Trzeci konkurs to „Szkolny Turniej Ortograficzny”, do którego przygotowywali się uczniowie na lekcjach ze swoimi nauczycielami

• Odliczamy godziny do Dnia Otwartego w SP26

Zapraszamy społeczność Miechowic do Kennedy'ego!

Będzie tak radośnie, jak na plakacie. Będzie tak kolorowo, jak na plakacie. Będzie tak intensywnie, jak na plakacie. Będzie w terminie, jak na plakacie.

Na gości czeka wiele atrakcji. Można zobaczyć w jakich warunkach pracujemy, odpoczywamy na przerwach. Można poczęstować się czymś słodkim, pobawić się w chemika, fizyka, czy znawcę kucuni świata w naszej Geo Kuchni. Zapraszamy!

• Nietypowa lekcja języka polskiego

11.03.2019

W dniu 5 marca 2019 r. klasa III d naszego gimnazjum udała się do Galerii Malarstwa Polskiego w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Celem tej podróży było wzięcie udziału w lekcji, podczas której gimnazjaliści uczyli się patrzenia na dzieła sztuki pędzla i doskonalili umiejętność opisywania tego, co dostrzegli w obrazach. Uczniowie III d z zainteresowaniem słuchali porad pani Anny Rak z Działu Edukacji Muzeum Górnośląskiego, zadawali pytania i z zaangażowanie opisywali malowidła. Największe zainteresowanie wzbudziło „Wesele kozackie” Józefa Brandta. Warsztaty i nietypowa lekcja wśród arcydzieł bardzo podobały się uczniom, którzy zostali pochwaleni przez prowadzącą.

• PTG
        • Albert Einstein
        • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
        • William Shakespear
        • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
        • Carl Rogers