• Aktualności

      • II Interdyscyplinarny Festiwal Podróżniczy w Kennedy'm

      • Serdecznie zapraszamy do wspólnego "podróżowania" w Kennedy'm uczniów klas III gimnazjów oraz klas VIII szkół podstawowych. W programie liczne warsztaty i dużo dobrej zabawy i edukacji. Zapraszamy!

      • Gryfno Godka w Piekarach Śląskich

      • Piekary Śląskie 8.05.2019 r. Dziś był dzień wyjątkowy i bardzo ważny dla naszej klasy. Po raz pierwszy w krótkiej, wspólnej historii wzięliśmy udział w ważnym dla naszego regionu konkursie Gryfnej Godki w Piekarach Śląskich. Naszą klasę i zarazem szkołę reprezentowała  silna grupa w składzie: Kamila, Nadia O., Nadia C., Zuzia, Kacper, Stasiu i Adaś. Zaprezentowali się oni w wierszach Jana Brzechwy w przekładzie na język śląski autorstwa pana Marka Szkołtyska. Mimo ogromnej tremy i przejęciu nasi koledzy świetnie sobie poradzili. Mocno wszyscy trzymaliśmy za nich kciuki. I niezależnie od werdyktu jury – dla nas cała siódemka jest wygrana. W przygotowaniach do tej imprezy naszym kolegom pomagali: mgr Mirosława Bryk oraz Kochani Rodzice. Ogromnie im gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni!

       Hasło przewodnie brzmi: Drugo  „A” gware  slónskom zna/o- heja hej- trzymcie się ludkowie roztomili….

      • Matematyczne sukcesy naszych gimnazjalistów

      • Uczniowie Kennedy'ego brali udział w kilku konkursach matematycznych. W niektórych rywalizowali z uczniami z sąsiednich miast - było to Miejski Konkurs Matematyczny "Strzał w X LO". Tutaj  Miłosz Glanc  z klasy 3A zdobył 12 miejsce.

       Dwa kolejne konkursy, to Międzynarodowy Kangur Matematyczny oraz Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki Olimpus - sesja wiosenna. A oto wyniki.

       Mateusz Gniadzik z klasy 3A zdobył:

       • wyróżnienie (2 miejsce w powiecie) w Kangurze Matematycznym
       • tytuł laureata (11 miejsce w Polsce) w Olimpusie

       Uczniowie byli przygotowywani przez nauczyciela matematyki - Jolantę Bednorz

      • Witaj Maj, Trzeci Maj!

      •  

       Witaj majowa jutrzenko,

       Świeć naszej polskiej krainie,

       Uczcimy ciebie piosenką,

       Która w całej Polsce słynie.

       Ref.

       Witaj maj, trzeci maj,

       U Polaków błogi raj (bis).

       W takim klimacie na zaproszenie Prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza delegacja Kennedy'ego świętowała 228. rocnicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 98. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego.

       Wierzący uczestnicy uroczystości modlili się w intencji Ojczyzny i Ziemi Śląskiej w kościele p.w. Świętej Trójcy podczas uroczystej mszy świętej sprawowanej przez ks. proboszcza Dariusza Grzeszczaka.. Uczestniczyli w niej włodarze miasta, posłowie na Sejm RP, bytomscy radni oraz przedstawiciele instytucji i urzędów służących społeczeństwu Bytomia. W homilii kaznodzieja ukazał chrześcijańskie dziecictwo Europy i Polski na tle wybranych życiorysów świętych kościoła katolickiego.

       Po eucharystii, przy pomniku Wolności, odbyła się oficjalna część obchodów upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3. Maja oraz III Powstanie Śląskie.

       W tym miejscu, niejako w kuluarach obchodów, udało się wrócić do tradycyjnych już rozmów z prof. Adamem Kubaczem o meandrach historii Śląska w czasch kształtowania się polskiej państwowości. Te rozmowy stały się już coroczną tradycją. O Korfantym, znaczeniu polskiej inteligencji, o czynnikach wpływających na wytyczanie granic odrodzonej II Rzeczpospolitej, polskim kapitale industrialnym... Fascynyjące, jak rzekomo marginalne zjawiska i niepozorne wydarzenia ukształtowały odrodzoną państwowość Polski z 1918 roku w jej granicach z tamtego okresu.

       Autor: Joachim Bednorz

        

      • Wojewódzki Konkurs Plastyczny o Morzu Bałtyckim dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum

      • Serdecznie zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o Morzu Bałtyckim. Organizatorem konkursu jest ZSO Nr 5 w Bytomiu oraz Bytomskie Koło Terenowe Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

       Patronami konkursu są: Stacja Morska im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, Katowicki Oddział polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

       Finał konkursu, któremu towarzyszyć będzie doroczna Konferencja Naukowa "Morze Bałtyckie - z naszej perspektywy" odbędzie się 28 maja 2019r. w siedzibie organizatora.