• Aktualności

      • Wizyta w Planetarium

      • Planetarium to inaczej projektor gwiazdowy, czyli urządzenie służące do odtwarzania wyglądu nieba w różnych szerokościach geograficznych, a także miejsce, w którym takie urządzenie się znajduje. Największe i najstarsze planetarium w Polsce znajduje w sąsiednim mieście. 16 marca 2018 roku nasi gimnazjaliści uczestniczyli w niecodziennych lekcjach  w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Wycieczkę zorganizowała dla wszystkich klas drugich i trzecich gimnazjalnych pani mgr Krystyna Marusiak – nauczyciel fizyki i zajęć technicznych. Warto dodać, że lekcje w samym Planetarium poprzedziła wizyta w stacji meteorologicznej.

       Bardzo miła pani prelegentka opowiedziała nam, w jaki sposób dokonuje się pomiarów temperatury, ciśnienia atmosferycznego i wilgotności powietrza. Zobaczyliśmy urządzenia służące do takich pomiarów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i dzięki temu zasłużyli na dodatkowe oceny. Następnie spacerkiem udaliśmy się do budynku Planetarium. Tu uczestniczyliśmy w kolejnych lekcjach – lekcjach astronomii. Przed naszymi oczami rozgwieździło się niebo, a my mogliśmy zaobserwować gwiazdozbiory, na przykład Oriona, Wielką Niedźwiedzicę i inne. Obserwowaliśmy planety, asteroidy, słowem cały Kosmos, który przestał być dla nas „plątaniną wielokropków” (jak w bajkach Stanisława Lema). Szkoda że nie dopisała nam pogoda, bo moglibyśmy pospacerować po Parku Śląskim. Ale trudno – pogody się nie wybiera. Natomiast wycieczki – owszem. Z ciekawością przyjedziemy jeszcze raz – kolejna grupa uda się do Planetarium 26 marca. A następne to już chyba dopiero po remoncie obiektu, zapowiadanym na czerwiec tego roku. Dziękujemy organizatorce za miłą i pożyteczną wycieczkę, bardzo wzbogacającą naszą wiedzę.

       Autor: mgr Anna Meiser

      • W poszukiwaniu liczby pi...

      • To tytuł matematycznego konkursu, w którym wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum: Wronika Kotwica i Mateusz Gniadzik z klasy 2a oraz Adam Andrzejak z klasy 2b. Jako trzyosobowy zespół bardzo dzielnie walczyli z uczniami o rok od siebie starszymi, bo pozostałe szkoły reprezentowane były przez trzecioklasistów. Po pięciu turach zadań okazało się, że są dwa pierwsze miejsca i dwa drugie. No i nasza drużyna była jedną z tych, którzy zajęli drugie miejsce. Niestety po dogrywce spadliśmy na czwartą pozycję. Bardzo gratulujemy naszym reprezentantom. Myślę, że fajnie się przy tym bawili, a co ważniejsze zdobyli kolejne doświadczenie w swym życiu.

      • Hejt w social mediach

      • W dniu 9 marca 2018 roku klasa 2b gimnazjum uczestniczyła w warsztatach z zakresu edukacji medialnej pt. "Hejt w social mediach". Zajęcia prowadzone były przez studenta Uniwersytetu Śląskiego, a absolwenta naszej szkoły, Jakuba Laszczyka. Zajęcia zorganizowała pani Marta Guja.

      • Studniówka 2018 w Kennedy'm

      • W tym roku nasi maturzyści świętowali tradycyjne 100 dni do matury - "Pod kasztanami" w Zabrzu. Zabawa jak zwykle była zorganizowana na bardzo wysokim poziomie i wszyscy świetnie bawili się do białego rana.

       Więcej zdjęć ze studniówki znajdziesz w galerii

      • Jasełka 2017

      • W tym roku szkolnym Jasełka przygotowali pierwszoklasiści z reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 26. Pomogli im w tym trudnym przedsięwzięciu uczniowie klas gimnazjalnych oraz licealnych. Od samego początku współpraca między młodzieżą licealną, gimnazjalną i maluszkami z SP 26 układa się wręcz wzorowo. Pierwszaki, to nasze przysłowiowe oczka w głowie. Jak widać na załączonych zdjęciach - wyszło super!

       Dziękujemy bardzo młodzieży oraz paniom, które były opiekunkami tego wydarzenia: Mirosławie Bryk, Annie Mrozek, Tinie Szczepanik (wymieniam w kolejności alfabetycznej).

       Autor: Jolanta Bednorz

      • Dzień Maturzysty w VIII LO

      • Dnia 8 grudnia 2017 roku, w naszej szkole odbył się dzień maturzysty. Jak co roku, uczniowie mogli się zmierzyć w różnych zabawach jak np. siatkówka, kręgle czy karaoke. Dla naszych najmłodszych kolegów również nie zabrakło atrakcji! Z pięknymi malunkami na twarzy, mogli udać się do szkolnego kina, by oglądać bajki. Całemu dniu przyświecał motyw przewodni - "Lata 70 i 80". Dziękujemy za wsparcie naszej wychowawczyni oraz młodszym kolegom.

       Autor: Marta Giermazińska